Bezpieczne dzieci – bezpieczeństwo przedszkolaków

Wszyscy rodzice kochają swoje dzieci i chcą  dla nich wszystkiego co najlepsze.Staramy się jak najodpowiedniej dać małym pociechom dużo bezpieczeństwa, miłości i bliskości. To my mamy dbać o to, by dać dziecku dużo odpowiedniego przykładu. Zapewniamy swoim dzieciom dom, staramy się by niczego im nie brakowało.Wiemy, że nie tylko mama i tata przekazują dzieciom wszystko, ale również i panie w przedszkolach, a także dziadkowie.Nasze małe pociechy przechodzą przez kilka cyklów w ciągu życia już od najmniejszego. Wszyscy co sprawują opiekę nad dziećmi, muszą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo i dobro. W każdym domu o bezpieczeństwo i całokształt pociech dbają opiekunowie, dziadkowie.

W przedszkolach o bezpieczeństwo i higienę dzieci troszczą się panie, które trzymają pieczę nad nimi, również pani pedagog, czy pielęgniarka.Mając dziecko pod opieką trzeba mieć oczy dookoła głowy, cały czas pilnować i patrzeć. Choć i zdarza się, że nawet najlepsza rozwaga może doprowadzić do wypadku. Bezwzględnie należy uważać na najmniejsze dzieci, ponieważ nie wiedzą czym może się stać jak obleje się wrzątkiem.Trzeba szczególnie uważać na baterie, bo zdarza się, że dzieci je połykają, a dzieje się tak ponieważ, maluszki wkładają co się da do buzi. Grające zabawki, na baterie muszą być dobrze zabezpieczone przed ich wypadnięciem. Należy też zwracać uwagę na piloty od telewizora, dzieci z ochotą je biorą i rozbierają tylną klapkę baterii. Powinno się brać pod uwagę również na malutkie części zabawek, stosować się do zaleceń instrukcji umieszczonych z tyłu zabawek, na podawany wiek, od ilu lat przeznaczona jest zabawka.Należy dostosowywać się do wszystkich zastrzeżeń, gdyż pomaga nam to na dodatek chronić o nasze dzieci.Małe dzieciaki najczęściej też przebywają z mamą i tatą w kuchni, przy gotowaniu obiadów, czy przyrządzaniu posiłków.

Szczególną uwagę należy zwracać czy nie ma w zasięgu ręki dziecka czegoś gorącego, na przykład kawy, co zagrażałoby poparzeniem.Zdarza się, że nasze pociechy poparzyły się gorącą wodą, bo sciągnęły garnek z wodą lub gorącą zupą.Naprawdę, starajmy się uważać na te niebezpieczne czynniki.Taki sam problem stanowią noże w kuchni, czy nożyczki, uważajmy i chowajmy je jak najwyżej w bezpieczne miejsce od naszych pociech, niech nie będą przy dziecku blisko.Płyny do czyszczenia w łazienkach, szczególnie mogą sprawić wiele złego maluchom, dlatego więć zamykajmy je gdzieś w szafkach. Zakręcajmy dobrze i starannie wszystkie środki, by nie dostały się w ręce naszych maluchów. Zdarzyło się, że maluchy same otwierały butelkę ze środkiem do udrażniania rur bo dały radę samodzielnie otworzyć butelkę z zabezpieczeniem. Półki pojedyncze a długie w toaletach, niech będą dobrze zamocowane, aby n ie przewróciły się dzieci.Musimy dbać o bezpieczne wejście w życie naszych małych przedszkolaków.

Zostaw komentarz

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code