Bezpieczne dzieci – bezpieczeństwo przedszkolaków

Rodzice kochają swoje dzieci i chcą dla nich wszystkiego co najlepsze.Staramy się jak najlepiej dać maluchom dużo bezpieczeństwa, serca i ciepła. To my mamy starać się, by dać dziecku dużo odpowiedniego przykładu. Dajemy swoim dzieciom rodzinę, dbamy by niczego im nie brakowało.Wiemy, że nie tylko mama i tata uczą dzieci wszystkiego, ale też i panie w żłobkach, ale również babcia i dziadek.Nasze najmłodsze skarby przechodzą przez wiele etapów w życiu już od najmłodszych lat. Ci co sprawują opiekę nad dziećmi, muszą dbać o ich bezpieczeństwo oraz chronić je. W każdym domu o bezpieczeństwo i całokształt pociech starają się opiekunowie, babcie i dziadziusiowie. W przedszkolach o bezpieczeństwo i czystość najmłodszych troszczą się opiekunki, które trzymają opiekę nad nimi, również panie psycholog, czy pielęgniarka.Mając dzieci pod opieką należy posiadać oczy dookoła głowy, cały czas pilnować i obserwować. Czasem zdarza się, że nawet najlepsza uwaga może doprowadzić do wypadku.

Bezwzględnie należy uważać na małe dzieci, ponieważ nie wiedzą czym może się stać jak obleje się wrzątkiem.Należy zwracać szczególną uwagę na baterie, gdyż są przypadki, że dzieci biorą do buzi i bateria trafia do brzuszka, a dzieje się tak ponieważ, maluszki biorą co się da do ust. Grające zabawki, na baterie muszą być dobrze zabezpieczone aby się nie wydostały. Trzeba też zwracać uwagę na piloty od telewizora, maluchy też chętnie wyciągają je i otwierają tylne zabezpieczenie baterii. Powinno się brać pod uwagę również na małe elementy zabawek, czytać instrukcje zamieszczone z tyłu zabawek, ważne sprawdzać wiek, od ilu latek zalecana jest zabawka.Trzeba dostosowywać się do wszystkich zastrzeżeń, gdyż pomaga nam to dodatkowo chronić nasze małe pociechy.Dzieci najczęściej spędzają czas ze swoimi rodzicami w kuchni, podczas gotowania, czy przyrządzaniu posiłków.

Dużą uwagę należy zwracać czy nie ma w zasięgu ręki dziecka czegoś gorącego, na przykład kawy, mogłoby groźić oparzeniem.Są przypadki, że nasze pociechy poparzyły się gorącą wodą, gdyż sięgnęły gorący czajnik z wodą lub gorącą zupą.Naprawdę, starajmy się uważać na te niebezpieczne czynniki.Taki sam problem stanowią ostre noże w kuchni, czy nożyczki, musimy chować je jak najwyżej w bezpieczne miejsce od naszych dzieci, niech nie będą w zasięgu ręki.Środki do czyszczenia w łazienkach, szczególnie mogą sprawić wiele złego naszym dzieciom, dlatego więć chowajmy je wysoko. Należy zakręcać dobrze i starannie wszelkie płyny, aby nie dostały się w ręce naszych maluchów. Są przypadki, że maluchy spróbowały na przykład granulki do udrażniania rur bo potrafiły same otworzyć super zabezpieczoną butelkę. Półki pojedyncze a długie na przykład w łazienkach, powinny być przymocowane od góry, by nie przygniotły na nasze dzieci.Musimy dbać o bezpieczeństwo i higienę naszych dzieciaków.

Zostaw komentarz

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code